בדיקת איכות אוויר

חברת אלמנט הנדסת סביבה מספקת ייעוץ מקצועי בתחומי הסביבה, לרבות כל הקשור אל פליטות לסביבה הנמדדות במהלך ניטור ארובות. מדובר בשירות אישי שמוצע למגוון גורמים במשק, המעניק לכל לקוח מענה שלם לצרכי בדיקת איכות אוויר מציאת המקורות של המזהמים בארובות, מציאת פתרונות לחריגות שנמצאות  וקבלת היתרים.

 

זיהום אוויר בתעשייה 

הליכי ייצור של מפעלים גורמים לא אחת לפליטת אוויר מזוהם המסוכן לאדם ולסביבה. מדובר באוויר מזוהם ממקורות ומסוגים שונים של תהליכים:

  • גורמים מזהמים- המזהמים העיקריים בתעשייה הינם מפעלים לייצור אנרגיה. אחריהם עומדים מפעלים מהתעשייה הכימית, פטרוכימית ומינראלית. זיהום אוויר נוצר גם על ידי מפעלים מתעשיית המזון, מכוני טיהור וטיפול בפסולות, מפעלי מתכת, מוסכים ועוד. 
  • סוגי פליטה- פליטת אוויר מזוהם בתעשייה מקורה בפליטה מוקדית או בלתי מוקדית. פליטה מוקדית עוברת דרך צנרת כדוגמת ארובות או ונטות. פליטה בלתי מוקדית מקורה באבק או חומרים נדיפים שמקורם למשל בברכות, מיכלים, ומדליפות ציוד כמו מחבר או ברז.
  • תהליכי זיהום- תהליכי תעשייה עיקריים שגורמים לזיהום אוויר כוללים הליכי שריפת דלקים והליכי ייצור תעשייתיים.

 

הצורך בהיתר פליטה

במדינת ישראל מפעלים עם רמה גבוהה של פוטנציאל לזיהום אוויר (ושנכללים בתוספת השלישית של חוק אויר נקי 2008), בכמות גדולה או עם מזהמים מסוכנים, חוק אוויר נקי 2008 מחייב לקבל היתר מיוחד לפליטת אוויר שיש  לחדשו כל שבע שנים. הבקשה כוללת ניתוח מעמיק של כל תהליכי הייצור במפעל, השוואה של השיטות בהן המפעל עושה שימוש ל BAT (הטכנולוגיה המיטבית הזמינה) וההשפע של המפעל על סביבתו. לאחר ההגשה, המפעל מקבל מהמשרד להגנת הסביבה את היתר הפליטה. היתרים אלו מגדירים רמות פליטה מותרות למפעל עבור כל סוג של פליטה, עם טכנולוגיות מתאימות ואמצעי ניטור נאותים. 

 

במפעלים עם פוטנציאל נמוך עד בינוני לזיהום אוויר, בחינת הפליטות נכללת בתנאי רישיון העסק ולרוב המפעל נדרש להגיש סקר תהליכים ופליטות  בו מוגש למשרד להגנת הסביבה דוח מקוצר וכולל את המקורות האפשריים למזהמי אויר. בכל מקרה ובכל רמה של פוטנציאל זיהום, קבלת היתר פליטה או רישיון עסק נדרשת בביצוע בבדיקות ניטור אוויר.

 

סיוע בהכנת בקשה להיתר ובדיקות אוויר

מכיוון שהכנת בקשה להיתר פליטה, הכנת סקר תהליכים ופליטות וביצוע בדיקות איכות אוויר כרוכה בהליך סבוך ומורכב וללא הכרות מעמיקה ישנו חשש לטעויות שיגררו את המפעל לעלויות גבוהות ונזק תדמיתי, מומלץ לבצעה עם סיוע מקצועי כפי שיש שחברתנו מבצעת. היועצים המנוסים שלנו יעניקו לכם ליווי שוטף לאורך כל הליכי ניטור ושלבי הגשת הבקשה עד לקבלת היתר פליטה סופי. בנוסף אנו נלווה ונסייע ביישום דרישות ההיתר ובעמידה בתנאיו לאחר קבלתו.

 

לבדיקת איכות אוויר

להכנת היתר פליטה או סקר תהליכים ופליטות, ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם 

חברת אלמנט הנדסת סביבה בטלפון 073-7314780 או במייל elm@elm.co.il.

להשארת פרטים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל