שפכי תעשייה

רבים הם התהליכים בתעשייה המלווים ביצירת שפכים תעשייתיים הנגרמים כתוצאה מהליכי הייצור והפעילות השוטפת של העסק, וכן מתהליכים התומכים בהם כמו ניקיונות. שפכים אלו עלולים להכיל ריכוז גבוה של מזהמים אשר להם פוטנציאל לפגיעה בצנרת הולכת השפכים, במתקני הטיפול בשפכים ובסביבה
 
לכן גורמים רגלוטורים רבים אוכפים את תחום העמידה בערכי המותרים להזרמה לביוב של שפכי תעשייה, בינהם המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, תאגידי המים והמועצות האזוריות. 

בשנת 2009, נחקקו כללי תאגידי מים וביוב שמטרתם להסדיר את הזרמתם של שפכים תעשייתיים בצורה וכמות שלא תסב נזק למערכות הביוב. שורת החקיקות הביאו לכך כי כל עסק  אחראי באופן אישי לאיכות השפכים אשר מוזרמים על ידו למערכת הביוב, ואגרת הביוב אותה הוא משלם מושפעת מאיכות השפכים אותם העסק מזרים.

העסקים הנכנסים לתכניות הניטור של תאגידי המים נדגמים באופן קבוע כמה פעמים בשנה ולאחר כחודשיים מקבלים את תוצאות הדיגום, שלעיתים מלוות בדרישת לתוספת תשלום עבור חריגות בשפכים במידה והיו. עלויות אלו, אגרות השפכים, יכולות להיות גבוהות מאוד ואף להגיע למאות אלפי שקלים בשנה.

אלמנט מלווה עסקים רבים ברחבי הארץ בתחום שפכי התעשייה במטרה לטפל בשפכים ולהגיע לערכים מותרים להזרמה לביוב וכך לעמוד בתקנות ולא לשלם "קנסות".

 
לפניכם מצגת בנושא שפכי תעשיה בישראל 
הנושאים הנסקרים במצגת:
תאגידי מים וביוב
סוגי שפכים
שפכים חריגים 
שפכים אסורים
תעריפים וקנסות על חריגות בשפכים
שיטות לטיפול בשפכים במקור
טכנולוגיות נפוצות לטיפול בשפכים
 

להשארת פרטים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל